W Tunisie i na Malcie cyfrowo :)

Książka W Tunisie i na Malcie

Na przełomie XIX i XX w. żył sobie pan Stanisław Bełza – m.in. podróżnik i pisarz. W 1902 roku wydał niewielką książkę, o jednej ze swoich wypraw, pt. „W Tunisie i na Malcie”. Pięć lat temu udało mi się kupić jej egzemplarz.

Jeden z pomysłów który mi przyszedł wtedy do głowy to wydać powtórnie tą książkę. Zeskanowałem ją więc, przepuściłem przez OCR i tak już w postaci plików tekstowych sobie przeleżała przez kilka lat. Aż tu w zeszłym roku ktoś mnie o nią zapytał, czy nie mógł bym jej w jakiś sposób mu udostępnić. I tak krok po kroku co jakiś czas siadałem i redagowałem powoli kolejne rozdziały, no i dziś udało mi się skończyć :).

Książkę w postaci pliku pdf można pobrać tutaj. Zapewne jest tam jeszcze trochę błędów, bo komputer jednak jest tylko maszyną i czasem nie domyśliwszy się jakie to słowo potrafi zamienić np. literę l i cyfrę 1, czy z m zrobić rn.
Jeśli w przyszłości uda mi się znaleźć jakieś błędy to uaktualnię pdfa.

Miłego czytania!

P.S. A jeszcze jedno wersja którą ja mam to wydanie I z 1902 roku, ale jeśli ktoś trochę zainteresuje się tematem książki to pod adresem http://www.pbi.edu.pl/book_reader.php?p=30843&s=1 znajduje się zeskanowane wydanie II z 1905 roku uzupełnione kilkoma zdjęciami

Tagi: