Drzewo Jezusa

Jakieś 500 metrów od Rabatu, wśród rosnących przy drodze sosen, stoi na poboczu trochę dziwnie wyglądający pień. Gdy patrzy się na niego z daleka nie wydaje się on być jakoś szczególnie wart uwagi - 3-4 metry wysokości, kilka gałęzi i w dodatku jest częściowo nadpalony. Zastanawiające może się za to wydać to, czemu obok pnia ktoś postawił kwiaty w wazonie i szklaną skrzynkę ze świeczkami.

Jeśli jednak podejdzie się bliżej i przyjrzy uważnie okaże się znacznie bardziej interesujący. Znajdujące się bowiem na drzewie pęknięcie kory przypomina kształtem postać ukrzyżowanego Chrystusa (można tez dopatrzeć się kształtu stojącej "pod krzyżem" postaci).

Kiedyś, kiedy pień był jeszcze jedną z przydrożnych sosen, drzewo znane był jako "Jesus Tree". Widać też było, że miejsce to jest raczej znane wśród okolicznych mieszkańców, bo przynosili tu kwiaty i zapalali świeczki. Niestety te ostatnie najprawdopodobniej przyczyniły się do tego, że dziś z drzewa pozostał tylko kawałek pnia. Kiedy dwa lata temu po raz kolejny przyjechałem zobaczyć czy coś się zmieniło przy drzewie okazało się, że jest częściowo spalone i uschnięte. Ślady po ogniu widać było głównie w okolicy miejsca, w którym kilka lat wcześniej stały skrzynki ze świeczkami. Zaś w zeszłym roku po kilku bezowocnych próbach wypatrzenia drzewa z okien autobusu odnaleźliśmy już tylko stojący po drugiej stronie drogi jego ścięty pień.

Trochę szkoda sami przyznacie. Dla tych, którym nie dane było zobaczyć jak drzewo wyglądało kiedyś poniżej kilka zdjęć.

Drzewo z wizerunkiem ukrzyżowanego Chrystusa - 2004
Drzewo z wizerunkiem ukrzyżowanego Chrystusa - 2007
Drzewo z wizerunkiem ukrzyżowanego Chrystusa - szczegóły - 2007
Drzewo z wizerunkiem ukrzyżowanego Chrystusa - 2009
Drzewo z wizerunkiem ukrzyżowanego Chrystusa - 2010
Drzewo z wizerunkiem ukrzyżowanego Chrystusa - szczegóły - 2010