Wokół maltańskiego krzyża - Dzień atrakcji raz jeszcze

Tak jak obiecywałem na początku miesiąca trochę informacji o kolejnym wydarzeniu związanym z wystawą "Wokół maltańskiego krzyża".

13 stycznia 2013 roku na Zamku Królewskim w Warszawie z okazji zakończenia wystawy odbędzie się kolejny "Dzień atrakcji". Ty razem program trochę bogatszy, ale niestety też przez to nie da się zobaczyć wszystkiego (to przez to, że część spotkań odbywa się w tym samym czasie :( ).

Tak samo jak ostatnio będzie można:

  • usłyszeć o Kawalerach Maltańskich (godz. 11:00 Sztuka wojenna zakonu maltańskiego w XVI w. – wykład dr. Tomasza Mleczka),
  • o samej Malcie (godz. 13:00 La Valletta – miasto idealne – wykład Beaty Artymowskiej),
  • czy posłuchać fragmentów literackich związanych z wyspą (godz. 12:00 Piesek maltański, czyli jeszcze o Malcie i Maltańczykach – spotkanie literackie z udziałem dr Katarzyny Buczek oraz Barbary i Jacka Bursztynowiczów).

odbędzie się także prezentacja filmów o Malcie, zajęcia edukacyjne dla dzieci i oczywiście oprowadzanie po samej wystawie.

Tak samo jak ostatnio wejście na zajęcia na podstawie zaproszeń, (uprawniających też do zwiedzenia wystawy w godz. 11:00 – 16:00). Zaproszenia do odbioru od 7 stycznia w Punkcie Informacji Zamku Królewskiego w godz. 10:00 – 16:00, tel. 22 35 55 170.

Szczegółowy program na stronie Zamku Królewskiego.