Wokół maltańskiego krzyża - Dzień Atrakcji

W ubiegłą niedzielę na Zamku królewskim odbył się Dzień Atrakcji na wystawie "Wokół maltańskiego krzyża". Co ciekawe choć wystawa poświęcona jest Zakonowi Kawalerów Maltańskich, a nie Malcie to w czasie tego dnia znalazły się także dwa ciekawe spotkania dotyczące właśnie samej wyspy.

Pierwsze to pokaz filmu "Malta in World War II", do którego kilka słów wstępu wygłosili Ambasador Malty pan Godwin Montanaro oraz Maltańczyk mieszkający od kilku lat w Polsce major Alexander Dalli.

Drugie to program literacki pt.: "Sokół maltański - Malta i Maltańczycy w literaturze" poprowadzony przez panią dr Katarzynę Buczek oraz Barbarę i Jacka Bursztynowiczów. Podczas, którego usłyszeć można było fragmenty utworów literackich opisujących Maltę lub związanych z Zakonem Maltańskim.

Z tego co się dowiedziałem podobny program literacki a w związku z tym może i cały dzień atrakcji będzie miał miejsce raz jeszcze na zakończenie wystawy czyli 13 stycznia 2013 roku. Jak tylko coś więcej się dowiem to dam znać bo jeśli ktoś lubi Maltę to naprawdę warto się wybrać.

Poniżej kilka zdjęć z powyższej imprezy.