Ostatnie trzy dni

Uff… dziś trochę spokojniejszy dzień, szczególnie po trzech ostatnich dość zabieganych i dodatkowo obfitujących w dwa dość ciekawe wydarzenia związane z Maltą.

Wszystko zaczęło się w piątek pobudką o 5 rano, po to by zdążyć na 12 do Krakowa gdzie odbywało się spotkanie „Malta i jej wyspy” zorganizowane przez Ośrodek Informacji Turystycznej Malty w Polsce.

Ponieważ było to spotkanie z przedstawicielami hoteli na Malcie i skierowane głównie do branży turystycznej, więc o samej wyspie aż tak dużo nie było. Jednak przy okazji spotkania udało mi się chwilę porozmawiać kilkoma osobami związanymi z Maltą m.in. z panią Konsul Honorową w Polsce, dyrektorem OITM i panią Marion z MTA w Niemczech, która co prawda nigdy nie pamięta jak mam na imię, ale zawsze wita mnie słowami „O! moja Malta!”. 🙂

Z ciekawych rzeczy, o których dowiedziałem się na spotkaniu to to, że kolejne firmy uruchamiają w tym roku w swojej ofercie wyjazdy na Maltę. Oprócz Lingwisty, Neckermana, Nestor Travel, Orbisu czy Rainbowtours wyjazdy na Maltę postanowiła w tym roku uruchomić łódzka firma Trade&Travel Company.

Druga rzecz, o której chciałem napisać to też coś co jest związanego z Maltą i w dodatku coś co przynajmniej dla mnie jest bardzo ważnym wydarzeniem.

Po kilku tygodniach dyskusji wraz z kilkoma jeszcze osobami postanowiliśmy powołać do życia Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Maltańskiej.

To czym chcieli byśmy się zajmować w ramach działania stowarzyszenia to m.in.:

  • wymiana międzynarodowa
  • organizacja (większych) imprez kulturalnych poświęconych Malcie
  • udział w imprezach kulturalnych (jarmarki, festyny itp. gdzie można zaprezentować innym piękno i kulturę Malty)
  • cykliczne spotkania poświęcone Malcie
  • nauka języka maltańskiego
  • itp.

Jeśli ktoś chciałby poświęcić trochę swojego czasu popracować z nami przy czymś takim to zapraszamy. W najbliższą sobotę tj. 3 lipca chcieli byśmy zorganizować spotkanie założycielskie stowarzyszenia.

Jeśli ktoś byłby chętny to proszę o kontakt ze mną – pawel@moja-malta.pl

Tagi: