O stronie i autorze

Paweł Choiński

Cześć, nazywam się Paweł Choiński i piszę tu o tym co w czasie moich podróży na Maltę widziałem, co się na Malcie działo w przeszłości i co dzieje dziś. Na co dzień mieszkam w Warszawie gdzie pracuję jako Webdeveoper (zajmuję się tworzeniem stron internetowych). W wolnych chwilach (jeśli się znajdą i nie są zajęte przez rzeczy związane z Maltą) czytam książki, słucham muzyki, oglądam filmy i czasem bawię się w fotografię, głównie przyrodniczą.

Moja przygoda z Maltą zaczęła się w lipcu 1994 roku gdy, mając 16 lat, po raz pierwszy przyjechałem na Maltę, na wakacje do mojej rodziny. Wiedziałem wtedy o wyspie tylko tyle, że leży na Morzu Śródziemnym a jej stolica to Valletta. Jednak to co tu wtedy zobaczyłem i ludzie, których spotkałem sprawili, że "wsiąkłem" w Maltę. Od tego momentu co jakiś czas wracam na wyspy, a dużą część mojego wolnego czasu pochłania szukanie informacji i czytanie prawie wszystkiego co powiązane jest historią czy kulturą Malty. Choć dziś wiem już o Malcie trochę więcej niż wtedy to wciąż wydaje mi się, że jeszcze nie poznałem nawet w kilku procentach tego co działo się tu w przeszłości i co na maltańskich wyspach można zobaczyć dziś.

Moja Maltę zacząłem tworzyć w 2000 roku kiedy informacji w języku polskim o Malcie można było znaleźć w internecie tyle co kot napłakał. Wpadł mi wtedy do głowy pomysł by stworzyć coś w rodzaju przewodnika w internecie.
Z biegiem czasu strona trochę się rozrastała się, dochodziło więcej informacji, galerie zdjęć, forum dyskusyjne (2005)1, dział aktualności2 i dziennik (czyli coś na kształt bloga).

Zmieniała się te kilkukrotnie oprawa graficzna oraz adres strony. Począwszy od mojego uczelnianego konta, przez serwer stojący u kolegi w domu, aż w końcu na stałe moja Malta zagościła na www.moja-malta.pl

Jednak wszystko się zmienia i zmieniła się też wizja tego jak ma wyglądać strona i jaką ma mieć zawartość. Na początku 2011 roku cała część zwierająca przewodnik po wyspie została przeniesiona do nowego serwisu na Malcie i tam jest rozwijana dalej. Pod adresem www.moja-malta.pl została zaś tylko część blogowa strony.

W 2014 roku zacząłem także tworzyć niewielki projekt polonika.namalcie.pl gdzie piszę o rzeczach i miejscach na Malcie związanych z Polska i Polakami.

Choć pisząc tu o Malcie staram się być raczej obiektywny to jednak moje teksty zawsze będą pokazywać to jak ja odbieram to co widzę i to co się dzieje na wyspie.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować napisz na adres: pawel@moja-malta.pl.

1 – Ze względu na problemy z oprogramowaniem, na którym działało forum dyskusyjne (roboty spamujące powodowały zbyt duże obciążenie serwera) musiało ono zostać w pewnym momencie wyłączone. Mam jednak nadzieję, że uda mi się je za jakiś czas przywrócić do życia.

2 – dział zamknięty w pewnym momencie z powodu braku czasu na prowadzenie go.