Nowy przewodnik o Malcie i Gozo

No, udało mi się w końcu wyskoczyć na chwilę do Empiku i kupić nowy przewodnik Pascala o Malcie i Gozo. Jest to już czwarty przewodnik po wyspach maltańskich napisany przez Polaka. Tym razem autorem jest Bartosz Sadulski - poeta, dziennikarz muzyczny, recenzent książkowy.

Przewodnik ukazał się miesiąc temu w serii "Pascal Lajt", której partnerem jst biuro podróży Itaka. Czyżby coś się kroiło i Itaka myślała o powrocie do uzupełnienia swojej oferty o Maltę? :)

Na razie udało mi się go tylko tak na szybko przejrzeć i prawdę mówiąc wygląda całkiem obiecująco. Szczególnie, że jak widzę w przewodniku można znaleźć choćby takie ciekawostki jak historia maltańskich autobusów czy opisy tak nietypowo turystycznych miejscowości jak np. Żabbar. Mam nadzieję, że przewodnik Pana Sadulskiego okaże się naprawdę ciekawą pozycją, może nawet ciekawszą od tego napisanego przez Petera Zralka, i za kilka dni uda mi się o nim napisać coś więcej.

Przy okazji zakupu przewodnika trafiłem także na listopadowy numer magazynu "Mówią wieki", w którym ukazał się artykuł Jarosława Molendy o tajemniczych koleinach na Malcie pt."Śródziemnomorskie PKP". Też polecam jeśli ktoś się interesuje historią Malty.