Malta w Google Street View

Wyszliśmy wczoraj koło południa zjeść lunch i popływać trochę w St Thomas Bay. Jednak kąpiel w morzu i zabawy na plaży tak się spodobały dzieciakom, że udało nam się opuścić zatokę dopiero około 19-tej. A ponieważ w drodze powrotnej zahaczyliśmy jeszcze o plac zabaw w centrum Marsaskali, więc do mieszkania udało nam się dotrzeć dopiero trochę po 21-ej.

Przed pójściem spać miałem jeszcze nadzieję przejrzeć co ciekawego działo się na Malcie i w Polsce od wczoraj, bo rano padł nam internet. Niestety okazało się, że nadal byliśmy odcięci od świata.

Kiedy dziś rano udało mi się w końcu usiąść do komputer okazało się, że Google postanowiło wykorzystać moje kłopoty z połączeniem i pod moją nieobecność wprowadziło do Street View zdjęcia ulic Malty. Tak więc, wykorzystując każdą wolną chwilę, siedzę dziś i przeglądam co internetowemu gigantowi udało się zrobić.

Pierwsze wrażenie oczywiście łał! Bo w końcu w Street View jest i Malta. Teraz można sprawdzić jak wygląda dane miejsce nie modląc za każdym razem o to by ktoś okazał się być tak łaskawy, i dodał zdjęcia szukanej przeze mnie lokalizacji. Rzut oka na Vallettę i niestety okazuje się, że nie ma części ulic, tych zamkniętych dla ruchu samochodów. Ale po chwili dociera do mnie że Google przygotowało jeszcze jedną niespodziankę. Dziwne nagromadzenie niebieskich linii w centrum Valletty okazuje się być wnętrzami Pałacu Wielkich Mistrzów. :) Co ciekawe tego typu miejsc jest więcej. Na mapach Google’owych możemy odbyć wirtualny spacer po ponad dwudziestu miejscach będących pod opieką Heritage Malta. Są to zarówno muzea jak i świątynie neolityczne, łącznie z Hypogeum. W dodatku w Street View znalazły się miejsca nie udostępnione do zwiedzania jak: Tas-Silġ, Kordin III czy San Pawl Milqi.

Pałac Wielkiego Mistrza w usłudze GoogleStreet View
Hypogeum Ħal Saflieni w usłudze Google Street View

Tak więc muszę przyznać, że Google zrobiło naprawdę kawał świetnej roboty. :)

Tu lista ty miejsc które udało mi się znaleźć, a w których mamy możliwość odbycia wirtualnego spaceru - Malta w Street View.