Bank of Valletta – kalendarz 2013

Bank

Znalazłem wczoraj w sieci kilkanaście naprawdę świetnych zdjęć z Malty. Jak się pewnie nietrudno domyślić, po tytule wpisu, pochodzą one z kalendarza Bank of Valletta na 2013 rok. Z tego co udało mi się wygrzebać jest to już trzeci kalendarz pokazujący jak niegdyś wyglądała Malta. Ten sprzed dwóch lat pokazywał stare (wymierające już) zawody, zeszłoroczny maltańskich muzyków, a tegoroczna edycja (nosząca tytuł „Malta Street Games – from one generation to another”) pokazuje jak kilkadziesiąt lat temu bawiły się maltańskie dzieci. Autorem zdjęć do wszystkich trzech edycji jest Joe P. Smith.

Jak się okazuję niektóre zabawy są identyczne jak te, w które niegdyś bawiły się dzieci w Polsce np.: toczenie obręczy, skakanka, puszczanie baniek mydlanych, latawiec, czy Il-Passju przypominająca grę w klasy.

Zdjęcia, które naprawdę polecam obejrzeć, można znaleźć w galerii Facebookowego FanPaga BOV Club. Oprócz tego na YouTubie znaleźć można dwa filmy. Pierwszy pokazujący jak powstawał kalendarz.

I drugi w którym zobaczyć można na czym te zabawy polegały.

Co do poprzednich edycji kalendarza Bank of Valletta to jak na razie udało mi się w Internecie znaleźć tylko coś takiego: