Muzyka z Malty - cz. 13

Pisałem ostatnio, że postaram się częściej wrzucać wpisy o maltańskiej muzyce, więc dziś kolejna część cyklu "Muzyka z Malty". Przy okazji pomyślałem, że spróbuję wprowadzić tu pewną regularność i pisać jeden wpis w tym temacie na początku każdego miesiąca. Mam nadzieję, że się to uda. :)

Dziś kolejna piątka maltańskich wykonawców, może są oni trochę mniej znani to jednak większość z nich ma już na swoim koncie sporym dorobek muzyczny. Na początek młodziutki maltański zespół Hazyl, którego wokalistka Debbie Stivala m.in. zajęła drugie miejsce w maltańskich w eliminacjach do konkursu Eurowizji 2014 (występując pod pseudonimem De Bee z piosenką "Pin the Middle").

Kolejni wykonawcy to duet Chris and Moira m.in. reprezentowali Maltę w Eurowizji w 1994 roku. Są też autorami piosenki "Believe 'n Peace", którą na konkursie Eurowizji w 1999 roku zaśpiewał maltański zespół Times Three.

Jessika, właściwie Jessica Muscat już jako nastolatka próbowała swoich sił na scenie muzycznej. W 2004 roku (w wieku 15 lat) wystąpiła w finale maltańskich eliminacji do Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Później wielokrotnie startowała w maltańskich eliminacjach do "dorosłej" Eurowizji zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce.

Brendan Jackson były gitarzysta jednego z bardziej znanych maltańskich zespołów rockowych, Scream Daisy. Po opuszczeniu go założył zespół Eve Ransom, a dziś m.in. współtworzy zespoły Forty Days of Rain i A Broken Design.

I na koniec jeszcze jeden młodziutki zespół Eversity. Jego początki to 2011 rok gdy Aaron Dimech (bass) i Conrad Dimech (gitara) zaczeli tworzyć zespół Sugar Rush, który wielu zmianach i dołączeniu Ishmaela Valletta przerodził się w Eversity.

Hazyl - Hush Now

Chris and Moira - Flight170

Jessika - Can't Let Go

Brendan Jackson - This Time

Eversity - Shadows 'n Light