Muzyka z Malty – cz. 12

Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu o muzyce. Więc postaram się w najbliższym czasie to nadrobić, wrzucając więcej wpisów w tym temacie. Na początek kilku młodych wykonawców i kilku wykonawców pochodzących z Malty a mieszkających dziś poza wyspą.

O Shyli Cassar usłyszałem niedawno gdy w internecie pojawiło się jej "domowe" nagranie Il-Patt, po którym pojawiło się w sieci wiele pozytywnych komentarzy na jej temat.

Hannah to nie do końca maltańska wokalistka, gdy miała 2 lata jej rodzice przeprowadzili się z Wielkiej Brytanii na Maltę. Teraz Hannah ma 16 lat i wyjeżdża z wyspy na studia muzyczne do Angli.

Pozostali trzej wokaliści też nie mieszkają już na Malcie. Alex Alden, której utwory zamieszczałem już w poprzednich wpisach, mieszka i studiuje w Holandii. Carrie Haber w Wielkiej Brytanii, a Robert Galea w Australii. Co ciekawe Robert jest księdzem, o którym w Australli zrobiło się w zeszłym roku głośno po jego występie The X Factor. Udało mu się przejść eliminacje, ale później zrezygnował z udziału w programie. Roberta będzie też można usłyszeć niedługo w Polsce, wystąpi w Krakowie w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Shyli Cassar - Il-Patt

Hannah Brown - Let Me Go

Darling - Alex Alden

Carrie Haber - Size of the Moon

Fr Robert Galea - Reach Out